574 024 860

Łysogórska 30, 61-335 Poznań

lemot1@wp.pl

Skup makulatury Poznań

Najpopularniejszym surowcem, jaki od wielu lat jest skupowany, jest makulatura, czyli wszelkiego rodzaju zużyta tektura czy kartony, a także gazety, podręczniki i książki. Ten typ surowca stosunkowo łatwo jest ponownie wykorzystać, na przykład przerabiając go na ekologiczny papier z recyklingu. Skupowanie makulatury jest często tradycją wielu szkół i innych instytucji. Jako Lemot Recykling prowadzimy skup makulatury Poznań. Chętnie przyjmiemy i zajmiemy się utylizacją:

 • gazet,
 • książek,
 • podręczników,
 • papieru pakowego,
 • torebek papierowych,
 • innych wyrobów papierniczych.

Jako punkt skupu makulatury w Poznaniu odbieramy i przetwarzamy wszelkie odpady celulozowe, które nadają się do powtórnego użycia jako zupełnie inny produkt lub jako nowy zrecyklingowany papier. Zachęcamy Państwa do skorzystania z usług Lemot Recykling — gwarantujemy atrakcyjne ceny za skupowane surowce i materiały.

Skup papieru Poznań — o naszych usługach

W trosce o ochronę środowiska naturalnego, niosąc pomoc w przywróceniu porządku w Państwa domach, garażach, piwnicach na strychach czy w budynkach firmowych, oferujemy szereg wysokiej jakości usług w zakresie wywozu zbędnych artykułów, w tym makulatury. Mamy duże doświadczenie i wiedzę na temat rynku recyklingu, dlatego mogą Państwo być pewni, że wszelkie działania, jakich podejmujemy się jako skład makulatury Poznań, są całkowicie bezpieczne dla otoczenia. Działamy w sposób szybki i sprawny — przyczyniając się do uporządkowania przestrzeni, którą zajmowały wcześniej stosy różnego rodzaju papierów.

Jak przygotować się na odbiór makulatury Poznań?

Skup tektury Poznań jest usługą, która dla Państwa biznesów oznacza nie tylko korzyści ekonomiczne i środowiskowe, lecz także czasowe. Wystarczy, że przygotują Państwo niepotrzebną makulaturę, zgłoszą się do nas — resztą zajmiemy się sami. Uwzględniając sugerowany przez Państwa termin wykonania usługi, zorganizujemy odbiór, transport i recykling makulatury. Skup kartonów Poznań zawsze poprzedzamy analizą frakcji papieru celem dobrania najlepszego rozwiązania do Państwa potrzeb.

Swoje obowiązki wykonujemy profesjonalnie. Zatrudniamy odpowiednio wykwalifikowanych pracowników i dysponujemy pojazdami i maszynami przystosowanymi do przeprowadzania utylizacji wszelkich odpadów celulozowych. Skup kartonu Poznań to tylko jedna z usług, jakie świadczymy w ramach przetwarzania wyrobów papierniczych, określanych w branży recyklingowej jako makulatura. Skup Poznań prowadzony przez Lemot Recykling to przede wszystkim niezawodny partner w biznesie. Oferujemy korzystne warunki współpracy zarówno dla stałych, jak i nowych klientów — nie tylko pod kątem przetwarzania surowca wtórnego, jakim jest makulatura. Skup Poznań to również usługi odbioru i wywozu m.in.:

 • odpadów gabarytowych i poremontowych,
 • gruzu,
 • złomu ze stali i metali kolorowych,
 • szkła butelkowanego,
 • kabli aluminiowych i miedzianych.

Remont, przeprowadzka, a może budowa? Z nami pozbycie się niepotrzebnych surowców przebiegnie bezproblemowo!

Skup makulatury Poznań — co wywozimy?

Odbiór makulatury Poznań to sposób na szybkie i bezstresowe uprzątnięcie Państwa domostw i firm m.in. z zalegającej starej prasy czy piętrzących się gazetek promocyjnych. Doskonale wiemy, jak wiele starych papierów przechowuje się w mieszkaniach i biurach. Często są to niepotrzebne, nieaktualne już dokumenty, zbiory kolekcjonowanych kiedyś magazynów, które raz przeczytane trafiły na półkę i do dziś zajmują przestrzeń. Co więcej, nie wszyscy pozbywają się systematycznie przychodzących pocztą oraz podrzucanych pod drzwi ulotek. Niekiedy przejrzane lub odłożone automatycznie, bez poświęcenia im odrobiny uwagi, zalegają w szufladach i są chowane wśród innych, zarówno potrzebnych, jak i zbędnych papierów.

Idealnym rozwiązaniem w takich sytuacjach są usługi skupu surowców wtórnych, które oferujemy. Niewątpliwie warto więc przejrzeć przechowywane w domach stosy makulatury i posegregować je. Te, które się już nie przydadzą, można przekazać do punktu skupu makulatury Poznań i dać im szansę na ponowne użycie, czyli poddanie ich recyklingowi. Podobne sytuacje zdarzają się w przedsiębiorstwach produkcyjnych, instytucjach, biurach czy firmach usługowych. Przyjmujemy wszelkiego rodzaju papiery (np. ksero, kopertowy, toaletowy, serwetkowy), karton, a także tekturę w ilościach hurtowych i detalicznych.

Korzyści ze skupu surowców wtórnych — czy warto się regularnie pozbywać makulatury?

Aby czuć się komfortowo w swojej domowej przestrzeni, warto odpowiednio o nią zadbać — np. korzystając z usługi odbioru makulatury w Poznaniu. Kluczowe jest zachowanie w pomieszczeniach porządku, gdyż dzięki temu wydają się one czyste, schludne i przytulne. Bez wątpienia wpływa to pozytywnie na samopoczucie domowników, lecz również ich zdrowie. Często niepotrzebna makulatura jedynie gromadzi kurz, który powoduje alergie. Po co narażać się na nieprzyjemne konsekwencje, skoro można skorzystać z fachowych usług skupu surowców wtórnych? Wystarczy jedynie przygotować niepotrzebną makulaturę i skontaktować się z nami. Wszystkim innym my potrafimy się zająć! Co więcej, przekazywanie surowców do recyklingu to też działanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Chętnie podejmuje je więc grono osób w sposób aktywny wspierających ekologię.

Skup makulatury Poznań — profesjonalnie i szybko

Nasza firma oferuje Państwu także opcję odbioru surowców od klienta — posiadamy bowiem własny transport i sprzęt (kontener 10 m3 na odbiór). Gwarantujemy, że skup makulatury (Poznań) i innych surowców oraz materiałów u nas przebiegnie profesjonalnie, szybko i bezproblemowo.

Często zdarza się tak, że domową przestrzeń, piwnicę lub strych zalegają stosy papierów. Gdy wiadomo, że do niczego się już nie przydadzą, a jedynie są siedliskiem kurzu i zabierają cenne miejsce, warto skutecznie się ich pozbyć. W swojej ofercie proponujemy klientom skup makulatury. Poznań to miast, w którym codziennie przekazujemy jej tony do recyklingu, dbając tym samym o dobre samopoczucie klientów oraz o naszą planetę. Zapraszamy do współpracy!

Wywóz gruzu i odpadów

 

Nasza firma oferuje również wywóz odpadów w kontenerach różnych wielkości - od 1,7 m3 do 7,0 m3.

Odbieramy odpady budowlane, poremontowe, gabaryty oraz gruz.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

Podane ceny są kwotami netto, należy doliczyć 23% VAT.

Wymiary kontenerów

Kontener 1,7 m32,00 m x 1,20 m x 0,80 m
Kontener 2,7 m32,30 m x 1,20 m x 1,10 m
Kontener 3,7 m32,60 m x 1,30 m x 1,20 m
Kontener 5,0 m32,80 m x 1,50 m x 1,20 m
Kontener 7,0 m33,40 m x 1,65 m x 1,40 m

Wywóz gruzu

Kontener 1,7 m3200 zł
Kontener 2,7 m3300 zł
Kontener 3,7 m3400 zł
Kontener 5,0 m3500 zł
Kontener 7,0 m3650 zł

Wywóz śmieci

Kontener 1,7 m3450 zł
Kontener 2,7 m3550 zł
Kontener 3,7 m3650 zł
Kontener 5,0 m3800 zł
Kontener 7,0 m31050 zł